my jsme Delta Green. Malý tým s velkými ambicemi ozelenit českou energetiku a umožnit domácnostem platit za elektřinu co nejméně. Jsme green-tech startup se silným technologickým zázemím a jasnou vizí.
Od začátku je našim cílem podporovat obnovitelné zdroje energie. Odlehčit planetě i lidem. Stali jsme se prvním dodavatelem 100% zelené elektřiny v České republice a našim portfoliem prošly desítky lokálních dodavatelů.
Počet obnovitelných zdrojů roste, komplikované však začíná být jejich zapojení do sítě. Vítr nefouká vždy stejně, slunce nesvítí na povel. Obnovitelné zdroje jsou nestabilní a mohou síť, která musí být pořád vyrovnaná, rozkývat.
O stabilitu se dnes starají uhelné elektrárny, které čeká postupný útlum, protože množství emisí, které vypouštějí, je obrovské. Proto jsme začali hledat cestu, jak zajistit přístup obnovitelných zdrojů do sítě.
A našli jsme ji. K zelenější budoucnosti už totiž nestačí jen prodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů.
V tomto duchu vymýšlíme inovace, programujeme aplikace a připravujeme softwarová řešení, která flexibilní spotřebu elektřiny zpřístupní co nejvíce domácnostem. Jsme Delta Green, protože právě delta je matematický symbol pro změnu. V našem případě zelenou změnu energetiky.
CHYTRÉ ŘÍZENÍ DOMÁCNOSTIi domácnosti se mohou podílet na stabilizaci elektrizační soustavy a dostávat za to zaplaceno.
Jsme čtyři kluci, kteří se rozhodli přivést energetiku v ČR do jednadvacátého století. Spolu vlastníme Delta Green a spolu taky věříme, že technologie dokáží pomoci k rozvoji obnovitelných zdrojů a snížit tak provoz emisních elektráren na minimum. Občas je to boj s větrnými mlýny (pun intended), ale my to nevzdáváme.
V létě 2014 David Brožík spoluzaložil vývojářskou společnost S9Y, která stojí i za startupem InstaCover, který se zaměřuje na využití umělé inteligence v pojišťovnictví...
Pracoval také ve společnosti Socialbakers, kde z pozice VP of Engineering měl na starosti vývojové i produktové oddělení. Je CEO energetické společnosti Delta Green, do které vstoupil na jaře 2022 a kterou od roku 2024 spoluvlastní. Se svým týmem pracuje na vývoji softwaru, který umožní evropským domácnostem zapojení do vyrovnávání sítě.
Jan Hicl se celý profesní život pohybuje ve startupovém prostředí. Byl zodpovědný za kompletní produktové portfolio Socialbakers, je spoluzakladatelem soft -
ware housu S9Y, který je podepsán pod úspěchem startupu InstaCover, jehož modely umělé inteligence využívá většina českých pojišťoven. V Delta Green působí od jara 2022 jako produktový ředitel. Se svým týmem pracuje na rozvoji rezidenční flexibility, s cílem otevřít domácnostem, městským komunitám a malým firmám cestu k chytrému řízení spotřeby elektřiny. Vystudoval fakultu elektrotechnickou na Západočeské univerzitě v Plzni.
Lukáš Beneš je vývojář a spoluzakladatel software housu S9Y. Přes šest let působil v softwarové společnosti Socialbakers, kde z pozice Head of Software...
Architecture vedl týmy zaměřující se na vývoj robustních řešení pro podporu zpracování velkého objemu dat. V létě 2020 pod křídly S9Y založil startup InstaCover, jehož modely umělé inteligence využívá většina českých pojišťoven. V roce 2022 začal působit jako CTO v energetické společnosti Delta Green, kterou od od roku 2024 spoluvlastní. Zde se věnuje vývoji softwaru, který umožní evropským domácnostem zapojení do vyrovnávání sítě.
Prokop Čech většinu své profesní kariéry strávil v energetice. Věnuje se kvantitativní analýze moderních energetických řešení a také...
predikci výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů Je odborníkem na data, jejich analýzu a matematické modelování. Od dubna 2024 je spolumajitelem Delta Green, kde také vede tým zaměřený na analýzu dat. Získal magisterský titul v oboru právo a ekonomie na univerzitě v Utrechtu.
V létě 2014 David Brožík spoluzaložil vývojářskou společnost S9Y, která stojí i za startupem InstaCover, který se zaměřuje na využití umělé inteligence v pojišťovnictví. Pracoval také ve společnosti Socialbakers, kde z pozice VP of Engineering měl na starosti vývojové i produktové oddělení. Je CEO energetické společnosti Delta Green, do které vstoupil na jaře 2022 a kterou od roku 2024 spoluvlastní. Se svým týmem pracuje na vývoji softwaru, který umožní evropským domácnostem zapojení do vyrovnávání sítě.
Jan Hicl se celý profesní život pohybuje ve startupovém prostředí. Byl zodpovědný za kompletní produktové portfolio Socialbakers, je spoluzakladatelem software housu S9Y, který je podepsán pod úspěchem startupu InstaCover, jehož modely umělé inteligence využívá většina českých pojišťoven. V Delta Green působí od jara 2022 jako produktový ředitel, od roku 2024 je spolumajitelem. Se svým týmem pracuje na rozvoji rezidenční flexibility, s cílem otevřít domácnostem, městským komunitám a malým firmám cestu k chytrému řízení spotřeby elektřiny. Vystudoval fakultu elektrotechnickou na Západočeské univerzitě v Plzni.
Lukáš Beneš je vývojář a spoluzakladatel software housu S9Y. Přes šest let působil v softwarové společnosti Socialbakers, kde z pozice Head of Software Architecture vedl týmy zaměřující se na vývoj robustních řešení pro podporu zpracování velkého objemu dat. V létě 2020 pod křídly S9Y založil startup InstaCover, jehož modely umělé inteligence využívá většina českých pojišťoven. V roce 2022 začal působit jako CTO v energetické společnosti Delta Green, kterou od od roku 2024 spoluvlastní. Zde se věnuje vývoji softwaru, který umožní evropským domácnostem zapojení do vyrovnávání sítě.
Prokop Čech většinu své profesní kariéry strávil v energetice. Věnuje se kvantitativní analýze moderních energetických řešení a také predikci výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Je odborníkem na data, jejich analýzu a matematické modelování. Od dubna 2024 je spolumajitelem Delta Green, kde také vede tým zaměřený na analýzu dat. Získal magisterský titul v oboru právo a ekonomie na univerzitě v Utrechtu.
Podívejte se na náš profil na Cocuma, kde máme vypsané volné pozice. Nenašli jste žádnou, která by vás zaujala? Napište naší kolegyni Báře Němcové na bara@deltagreen.cz
Před tím, než své produkty nabídneme našim zákazníkům, testujeme je na svých domácnostech. Trénování Wim Hofovy metody je vedlejším účinkem, který postupně eliminujeme. Protože naše domácnosti běží na energii ze slunce, kterou ukládáme do baterie nebo do elektroauta, rozumíme našim zákazníkům i jejich trablům. Potkáváme se s nimi na pravidelných meetupech.
Věříme, že práce by měla být zábava. Nebereme se vážně, umíme pro něco rychle vzplanout, ale ještě rychleji vznětlivé emoce hasit. Mluvíme spolu narovinu a jednáme fér.
Ať je to z kanceláře, obytňáku, posedu v lese, pláže nebo dětského hřiště. To hlavní, na čem záleží, jsou výsledky a zájem posouvat věci dopředu. Důvěřujeme si a jako technologická firma dnes můžeme fungovat odkudkoliv, kde je signál.
Část našeho týmu sedí v Plzni a část v Praze. Dálnici D5 tedy známe jako svoje vlastní boty. Potkáváme se online a občas na 35. kilometru nebo nejbližším superchargeru.